WEB SİTEMİZ HİZMETE GİRMİŞTİR.

Iğdır İl Göç İdaresi Müdürlüğü web sitesi hizmete açılmıştır.

6458 sayılı “Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu” nun 4 Nisan 2013’te TBMM’de kabul edilmesi ve 11 Nisan 2013’te yürürlüğe girmesiyle İçişleri Bakanlığının bağlı kuruluşu olarak kurulan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü; fiziki altyapısı, donanımı, GÖÇ-NET yazılım sistemi ve donanımı, personel istihdamı ve eğitimleri, alt mevzuat çalışmalarını büyük oranda tamamlamıştır.
81 ilde teşkilatlanma çalışmalarını büyük bir hızla tamamlamış olan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, 18 Mayıs 2015’te taşra görevlerini devralmıştır.. Devir, 18 Mayıs 2015’te 81 ilde eş zamanlı olarak sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. Devirle birlikte bugüne kadar İl Emniyet Müdürlüklerinin Yabancılar Şube Müdürlüklerince yapılan yabancılarla ilgili bütün işlemler İl Göç İdaresi Müdürlükleri tarafından yürütülmeye başlandı.
Devir birçok yenilikleri de beraberinde getirdi. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü uygulamaya koyduğu yeni sistem  e-ikamet ile yabancıların internet üzerinden ikamet uzatma başvurularını almaya başladı. Yabancıların ikamet izinlerini uzatabileceği e-ikamet sistemi ile İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gelme zorunluluğu uygulaması sona erdi. İlk ikamet başvurularında ise randevu ile İl Göç İdaresi Müdürlüklerinde ikamet verilmeye devam edilecek.

Kayıt: 14.12.2015
Güncelleme:14.12.2015
Paylaş


WS05