İL GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YEMEK VERİLDİ.

İl Göç İdaresi Müdürlüğümüz yemekte yabancı uyruklu misafirlerle biraraya geldi.

           18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü münasebeti ile İl Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen etkinliklerimiz kapsamında ilimiz Üniversitesinde görev yapan yabancı uyruklu  öğretim üyelerine ve ailelere İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından Öğretmenevinde tanışma yemeği verildi.
            İl Göç idaresi Müdürlüğümüzün davetlileri olarak toplantıya Iğdır Vali Vekili Sayın Bilgehan KARANFİL, Iğdır Üniversitesi Rektörü, Vali Yardımcıları, Aralık İlçe Kaymakamı, Azerbaycan Konsolos Yardımcısı ve Kurum Müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleşti.   
            Günün önem ve anlamı hususunda İl Göç İdaresi Müdürü Muhlis LORDOĞLU tarafından açılış konuşmasında göç ve göçmenler ile 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Gününün önemine değinerek yemeğe katılan tüm misafirlere teşekkürlerini iletti.
            Ardından, İl Göç Uzman Yardımcısı Nihal ARIT ikamet çeşitleri hususunda, İl SGK Uzman Yardımcısı Murat DURMAZ çalışma şartları ve İl Tapu Sicil Müdür Vekili İrfan ŞEKERTEKİN yabancıların mülk edinmesi hakkında slayt şeklinde sunum gerçekleştirdi.
            Iğdır Vali Vekilimiz Bilgehan KARANFİL tarafından ise kapanış konuşmasında yemeğe katılan  bütün davetlilere teşekkürlerini iletti.
Kayıt: 24.12.2015
Güncelleme:8.11.2016
Paylaş


WS05